Koupání v čisté vodě by měla být samozřejmost

By in
No comments


Bazén na zahradě je rozhodně přidaná hodnota, která se dá zužitkovat od pozdního jara až do brzkého podzimu. Koupání je určitě zdravé. Prospívá nejen svalstvu a kloubům, ale také ochlazuje, což je v období úmorných veder zvláště prospěšné. Ovšem voda, ve které se koupete, musí být prostá většího množství škodlivých bakterií a také by se v ní neměly množit ani žádné nebezpečné řasy. Pokud se těchto nevítaných návštěvníků nezbavíte co nejrychleji, můžete na koupání zapomenout. Nebo si rovnou zarezervovat místo v čekárně u nejbližšího dermatologa. Kontakt s takovými bakteriemi totiž obvykle končí různými kožními potížemi, a to asi nechcete.
skákání do vody


Proti tomu se dá dnes samozřejmě účinně bránit, stačí používat preventivní dezinfekční prostředky. Ty mohou mít celou řadu forem. Nejběžnější dezinfekcí jsou preparáty fungující na bázi chlóru, kterým rozhodně nechybí účinnost. Dokáží z vody ve vašem bazénu během poměrně krátké chvíle udělat takřka antiseptické prostředí. Díky tomu se už nebudete muset bát si kdykoliv zaplavat. Chlór je možné pořídit v několika provedeních. V posledních letech jsou populární hlavně tablety. Ty mají celou řadu výhod.
barevný kruh


Jednoduché dávkování


Tím největší plusem chlorových tablet je bezesporu jednoduché dávkování. Zatímco jiné typy dezinfekcí je nutné dávkovat poměrně složitě a striktně se přitom držet návodu, u tablet je použití jednoduché. I zde se pochopitelně budete muset držet návodu uvedeném na obalu, ale ten má pouze několik řádků a nejedná se o nic složitého. Navíc se tablety rozpouštějí postupně, což výrazným způsobem sníží nutnost neustálého přidávání dezinfekce. Pokud navíc zkombinujete chlorovou dezinfekci s přípravky na udržení správných hodnot pH, nebudou se vám v bazénu tvořit žádné usazeniny. To pak výrazně zvýší životnost bazénu a jeho příslušenství. Některé moderní tablety již v době tento typ preparátů navíc obsahují, jsou ale dražší než standardní typy.