Cestujeme celý rok

By in
No comments

Čas letních dovolených je pomalu za námi. Pro někoho tím končí jeho dovolenková sezóna, někomu jinému zase teprve začíná. Každý z nás totiž upřednostňuje k cestování jiné roční období. Je to závislé na mnoha faktorech.

Proč si lidé nevybírají dovolenou v létě

vlny

·         Doma je krásně teplo, tak proč vyjíždět někam k moři. Koupat se mohou v místním rybníku nebo na zahradě v bazénu.
·         Všude je draho. Ceny za ubytování a služby v letních měsících výrazně stoupají.
·         Všude je přelidněno. Na silnicích zácpy, masy lidí se stěhují z místa na místo.
·         Zahrada zrovna plodí, je třeba sklízet a zavařovat.
·         Nemají děti nebo již odrostlé, či malé a nejsou výběrem dovolené vázáni na školní prázdniny.

krajina

·         V jižních státech je velké horko. Kdo se nerad válí na pláži, zato ale chodí rád po památkách, ať již kulturních nebo přírodních, upřednostňuje k návštěvě jižních států měsíce, kdy ho vedro po pár krocích neskolí k zemi.
Kdo vycestuje mimo letní sezónu, může počítat nejen s výhodnějšími cenami, ale také s lepším výběrem ubytovacích kapacit a různými slevovými nabídkami. Při výstupu na naši nejvyšší horu už si nebudete připadat jako na Václaváku a nebudete muset stát fronty na pivo a párek.

Někdo dává přednost krásám naší krajiny, jiný preferuje zahraničí. O důvodech, proč (ne)vycestovat za hranice se více dočtete v článku na https://www.er-sme.cz/dovolena-v-zahranici-nebo-doma.

jezero

Ať tak nebo tak, rozhodně se přikláním k tomu, někam vyjet. Zůstat o dovolené doma se sice může jevit jako úsporné řešení, ale stejně budete pravděpodobně uklízet celý dům nebo byt, utratíte za nákupy a případné výlety a nezažijete nic moc nového. A když sečtete finanční náklady, tak Vás ten týden doma nevyjde o moc levněji, než týden někde na Šumavě, v Podkrkonoší nebo v Českém ráji. A budete po něm opravdu odpočatí a nabití novou energií a bohatší o nové zážitky.

Cestujeme celý rok
4 (80%)5